A kényelmes vásárlás és az igényeinek leginkább megfelelő termékek ajánlása érdekében kérjük, fogadja el az ehhez szükséges cookie-kat a "Rendben" gombra kattintással.

Jóváhagyása esetén többek közt meg tudjuk őrizni beállításait és preferenciáit, illetve az Ön által megtekintett oldalakat, amely jobb vásárlási élményt nyújt majd Önnek. 

Választását később bármikor módosíthatja. 

Az adatfeldolgozással és partnereinkkel kapcsolatos további információkról itt olvashat bővebben:

Adatvédelmi tájékoztató

Led szalag tápegységek

Led szalag tápegységek

Led szalag tápegységek

A képen látható fém házas tápegység helyes bekötése:

A tápegységen 5 sorkapocs található, melyek sorrendben a következők: fázis, nulla, földelés, 12 volt kimenet negatív illetve pozitív. A nagyobb teljesítményű tápegységeken több kimenete is van a 12V egyenáramnak, amelyek akkor nyújtanak nagy segítséget, ha több led szalag kört vagy rendszert alakítunk ki. Ilyenkor is lehet használni csak egy pozitív és negatív szálat vagy akár mindegyikre köthetünk led szalag rendszert, azonban figyeljünk, hogy a maximális terhelés a névleges teljesítmény alatt legyen. A led24 kínálatában szereplő led tápegységek folyamatos üzemben már maximum 90%-ig is terhelhetőek. A nagyobb teljesítményű(150w felett) és az esőálló tápegységek hűtőventillátorral vannak ellátva, melyek működése folyamatos ami zavaró lehet bel térben. Gondosan tervezzük meg a tápegység helyét. A beltéri ipari tápok a lyukacsos ház miatt kizárólag pára és vízmentes helyen kerüljenek felszerelésre. Az esőálló tápegységek függőlegesen rögzíthetők,  a teljesen zárt vízálló tápegységek akár víz alatt is használhatók. Most nézzük a leggyakrabban használt beltéri fém tápegység használatba vételét:

A 230 Volt fázis vezetékét (barna vagy fekete színű) kössük be az L sorkapocsba, a nulla vezetéket(kék színű) a tápegység N sorkapocsba, végül a zöld-sárga földelés vezetéket a harmadik sorkapocsba kössük. Ezután áram alá helyezve a tápegységen található zöld kis led világít, ha mindent jól csináltunk. Ezután áramtalanítsuk majd kössük be a led szalagtól jövő fekete vezetéket a tápegységen található negatív kapocsba, majd a led szalag piros vezetékét kössük be a tápegység pozitív sorkapcsába. Ezután helyezzük áram alá a rendszert, a led szalagnak világítani kell. Minden egyes led szalag kiegészítőt (fényerőszabályzó, vezérlő stb.) közvetlenül a tápegység után és a led szalag elé kell bekötni.

bekötési pontok a led tápegységen led tápegység bekötési pontok

led tápegység bekötése led szalag bekötése

Tartalomhoz tartozó címkék: Termék tesztek, cikkek